KONST / Litografier / Färglitografi 12191388
nr 1219 1388
Maurice Estève
(1904-2001), Frankrike
Färglitografi, Signerad, numrerad 6/60. Motivet: 51x32 cm
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 26 november 2018
kl 20:48:19
900 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
Maurice Estève
Läs mer om Maurice Estève